38. kolo I. hokejovej ligy mužov

24.01.2006 Celý región

HK Levice - HK Lietajúce kone Prešov 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)\r\nGóly: 54. Matejov - 2. Göncz, 14. a 48. Velček
Rozhodovali: Krist - Staňo, L. Vido
vylúčení: 5:10, navyše: Troliga (Prešov) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 1:0
oslabenia: 0:0
350 divákov

Hostia začali lepšie, keď sa už v 2. min ujali vedenia, čo ovplyvnilo ďalší priebeh zápasu. Druhý gól pridal v 14. min Velček. V druhej tretine gól nepadol vďaka dobre chytajúcim brankárom na oboch stranách. V záverečnej tretine hostia dosiahli ďalší úspech opäť Velčekom. Domáci si potom vytvorili ďalšie šance ale, gól už nepadol.

HKm Humenné - VTJ Trebišov 6:5 (3:2, 3:0, 0:3)
Góly: 2. a 9. Petrovič, 22. a 37. Franc, 2. Dancsák, 25. Tarageľ - 14. Štefanovič, 17. Imriš, 47. Janoško, 55. Kachnič, 60. Koniar
Rozhodovali: Rudý - V. Smerek, T. Szabó
vylúčení: 5:7, navyše Dancsák (Humenné) 10 min za nešportové správanie
presilovky: 0:2
oslabenia: 1:1
622 divákov

Vo východniarskom derby mali domáci raketový útok a súper si už v druhej minúte vybral oddychový čas. Nakoniec však dvoma presilovkami korigoval. Po druhom dejstve sa zdalo, že favorit má výsledok v rukách, ale podcenil húževnatosť hostí, ktorí 24 sekúnd pred koncom znížili na rozdiel gólu. Prekvapenie sa však nakoniec nekonalo.

MŠHK Prievidza - HK Trnava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Góly: 32. a 60. Milec, 15. Zachar, 17. Vígh - 28. Polčík, 48. Drgoň
511 divákov

VTJ Topoľčany - HK 95 Považská Bystrica 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Góly: 3. Lauko, 13. A. Božik, 20. Kutňanský, 42. Bosák - 30. Gašo, 34. Bujdák
418 divákov

ŠHK 37 Piešťany - HC 05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Gól: 34. Šimčík
250 divákov

Dukla Senica - HK VTJ Spišská Nová Ves 4:3 po sam. nájazdoch (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 1. Krišák, 16. Salajka, 21. V. Kováč, 81. Š. Rusnák (rozhodujúci sam. nájazd) - 9. Klein, 32. T. Sax, 37. P. Hrubý